Milyen egy Intenzív felépülési program?
Kliensközpontú
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy ügyfeleink minden szempontból jól érezzék magukat a terápiás kezelések közben. Ezért kiemelt figyelmet fordítunk az ügyfeleink és a munkatársaink közötti kapcsolatra és a gördülékeny együttműködésre.
Szakemberek által nyújtott támogatás
A programjaink keretében megvalósuló kezeléseket minden esetben magasan képzett szakemberek biztosítják. Ügyfeleinket többek között pszichiáter, addiktológus, neurológus, pszichoterapeuta, családterapeuta, addiktológiai konzultáns, alvásterapeuta és sématerápiás konzultáns segíti és támogatja.
Idilli környezet
A gyógyulást segítő programoknak a festői Nógrádgárdonyban található pazar kastélyszálló ad otthont. Távol a nagyváros nyüzsgésétől és a zavaró körülményektől, a természet békét és nyugalmat áraszt, a wellness élménye pedig test-lelki feltöltődést nyújt ügyfeleink számára.
Kellemes programok
A felépülési program keretében minden egyes nap meghatározott menetrend szerint zajlik, de a terápiás foglalkozások, minden esetben személyre szabottak, illetve az egyéni szükségletekhez alkalmazkodnak.
Az átlagos nap 9 órakor, reggelivel kezdődik. A délelőtt folyamán terápiás foglalkozásra és testmozgásra kerül sor. A délelőtti munkát ebéd és szabad időtöltés követi. A pihenés után a nap hátralevő része újabb terápiás foglalkozással, valamint a medical wellness és a relaxáció jegyében telik. A kellemes napot végül egy kellemes vacsora zárja.
Milyen kezeléseket tartalmaz a program?
Programjaink keretében munkatársaink tudományosan bizonyított hatékonyságú kezelési módszerekkel segítik elő ügyfeleink felépülését.
+ Állapotfelmérés Részletek »
Az állapotfelmérés nem orvosi vizsgálat, hanem inkább egyfajta kötetlen beszélgetés. Célja, hogy megismerjük egymást, és megállapítsuk, milyen módon lehet orvosolni a fennálló problémákat. Az állapotfelmérés szakértők bevonásával zajlik (a díja 25.000 Ft / 35.000 Ft és Budapesten történik, előre egyeztetett időpontban). Orvosi (addiktológus) és pszichológiai kivizsgálásra csak a program megkezdésekor kerül sor.
+ Átfogó szűrővizsgálat Részletek »
A betegségek megelőzésére szolgáló vizsgálatok az aktuális egészségi állapot és az egészséget veszélyeztető különböző tényezők feltárása révén lehetővé teszik egy egyénre szabott prevenciós stratégia kidolgozását. Ezek a vizsgálatok az életmóddal összefüggő tényezők (pl. étkezési szokások, testsúlyproblémák) feltárása. A lényeg azonban csak ezt követően jön: eldobni a cigarettát, diétázni, fogyni és mozogni – ezek azok az instrukciók, amelyeknek a betartása a megelőzés valódi alapját képezi.
+ Egyéni esetkezelés Részletek »
Kliensközpontú szemléletünkből adódóan fontosnak tartjuk, hogy ügyfeleink és munkatársaink között – a felépülést elősegítő – jó kapcsolat és hatékony együttműködés legyen. Ennek megfelelően az esetkezelő munkatársak kijelölésekor mindenkor fokozott körültekintéssel járunk el annak érdekében, hogy az egyéni esetkezelésért felelős szakemberek a kezelés keretében a lehető legeredményesebben láthassák el az alábbi feladatokat.
- Kezelési terv megbeszélése a klienssel együttműködésben
- A kliens fejlődésének folyamatos figyelemmel kísérése, és a kezelési terv rendszeres felülvizsgálata, illetve szükség szerinti módosítása
- A kezelés folytonosságának szakszerű biztosítása
- Folyamatos támogatás és szükség szerinti krízisintervenció biztosítása a kliens és hozzátartozói számára
+ Medical wellness Részletek »
A függőség rabságából szabadult emberek egy része gyakran megfosztja magát a boldog és termékeny élet lehetőségétől, és akaratlanul megrövidíti az életét akár évtizedekkel is. A felépült szenvedélybetegek közül sokan meghalnak szívinfarktusban, rákban, cukorbetegségben vagy más megelőzhető betegségekben, amelyek egészségtelen, önpusztító életmódjuk következményeként alakulnak ki – józan életüket így csak méltatlanul rövid ideig élvezhetik.
A wellness részleg által kínált lehetőségeket kiaknázó szolgáltatásaink az egészséges és kiegyensúlyozott élet kialakítását hivatottak elősegíteni, hogy a józanság hosszú évekig valóban az öröm forrása lehessen.
- Életviteli tanácsadás
- Életmódváltás, betegségmegelőzés
- Rehabilitáció
- Gyógyszeres terápia beállítása (szükség esetén)
- Mozgás- és fizikoterápiás eszköztár használata (a javasoltak szerint): Technogym kardiogépek, aqua pad – Fitvibe kondicionáló gép
+ Viselkedésterápia Részletek »
A viselkedésterápia elsődleges célja, hogy a kliens önismeretét és önkontrollját fejlesszük. Ez sokat segít abban, hogy a felépülőben lévő szenvedélybeteg absztinens tudjon maradni, azaz minél hosszabb ideig képes legyen tartózkodni a szerek használatától.
+ Sóvárgáskezelési tréning Részletek »
A szerhasználathoz számtalan olyan inger és élmény társul az egyénben, amely képes a sóvárgást kiváltó kulcsingerként funkcionálni, és ezáltal szerfogyasztásra késztetni a szenvedélybeteget. Ilyen kulcsinger lehet többek között: a drogos társakkal vagy ivócimborákkal töltött szabadidő; a különböző társasági eseményeken való részvétel; a szerfogyasztáshoz kapcsolódó kellékek látványa; a nagyobb összegű pénzhez jutás; vagy olyan érzelmi állapotok, mint a szorongás, az unalom, a frusztráció, vagy éppen az intenzív öröm.
Habár a szakemberek többsége azt javasolja a szerhasználóknak, hogy egyszerűen kerüljék a sóvárgást kiváltó szituációkat, ez a tanács nem igazán életszerű, mivel számtalan olyan helyzet adódhat az ember életében, amelyet egyszerűen nem tud elkerülni.
A sóvárgáskezelési tréning alapja az a felismerés, hogy a valóságban a felépülőben lévő szenvedélybeteg óhatatlanul ki lesz téve a visszaesés veszélyével fenyegető különféle ingereknek. Ezért a megoldás nem más, mint azoknak a kondicionált válaszoknak a kioltása, amelyeket ezek a kulcsingerek kiválthatnak.
A sóvárgáskezelési tréning gyakorlatilag felvértezi a klienst a különböző kulcsingerekkel szemben. A rendszeres kezelések keretében egy kontrollált közeget teremtünk, amelyben ugyan megnyilvánulnak a releváns ingerek, de nincs lehetőség semmilyen szer fogyasztására. Ha pedig ezt az eljárást kellő számú alkalommal megismételjük, a többszöri megtapasztalás eredményeképpen fokozatosan kioltódik az egyes ingerekre adott kondicionált válasz, vagyis megszűnik a szerfogyasztás iránti tanult késztetés.
+ Megbirkózási készséget fejlesztő tréning Részletek »
A szenvedélybetegségből való felépülés folyamata során az egyik legjelentősebb kihívást azoknak az egyén gondolataival, érzelmeivel és társas kapcsolataival összefüggő problémáknak a kezelése jelenti, amelyek megnövelhetik az alkalmi szerhasználat és a visszaesés kockázatát. Éppen ezért fontos, hogy a felépülőben lévő szenvedélybeteg képes legyen hatékonyan megbirkózni a felépülés során felmerülő problémákkal.
+ Önmegfigyelési gyakorlat Részletek »
Az egyéni terápiás foglalkozások elején alkalmazott önmegfigyelési gyakorlatok célja elősegíteni azt, hogy a kliens a tanácsadó instrukciói nyomán beazonosítsa azokat a jellemző gondolatokat és érzéseket, amelyek a tapasztalatai szerint általában megelőzik, illetve követik a szerhasználatot.
+ Készségfejlesztő gyakorlat Részletek »
Az egyéni terápiás foglalkozások keretében alkalmazott készségfejlesztő gyakorlatok elsősorban a szerhasználat veszélyével fenyegető helyzetek felismerésének elősegítésére és a nehezen kezelhető egyéni problémák felismerésének lehetővé tételére szolgálnak. Az egyes gyakorlatok emellett a sóvárgás kontrollálásában és a nemet mondás képességének megerősítésében is segítenek. A gyakorlásból fakadó felkészültség pedig képessé teszi a klienst arra, hogy megbirkózzon a felépülés során felmerülő problémákkal, és egyúttal magabiztosabbá is teszi őt.
+ Élménypedagógiai foglalkozás Részletek »
A tapasztalati tanulás elvén alapuló élménypedagógiai foglalkozások kiaknázzák a személyes fejlődés elősegítésére alkalmas különböző szabadidős tevékenységekben rejlő lehetőségeket, mégpedig annak érdekében, hogy az egyént kimozdítsák abból a kényelmi zónából, amelyben nem tud kialakulni a változáshoz és a fejlődéshez elengedhetetlen motiváció. Ennek megfelelően az egyes foglalkozások keretében olyan – kihívást jelentő és egyben új élményeket kínáló – fizikai feladatokkal szembesül az egyén, amelyeknek a teljesítése kedvező hatást gyakorol a gondolataira, az érzéseire és a cselekvésmódjára egyaránt.
Bizonyos szabadidős tevékenységeket javasolunk (például a túrázás, az akadálypályán és kötélpályán való mászás, vagy a vadvízi evezés) melyek több szempontból is jótékony hatással bírnak: a valós vagy vélt korlátok felismerésére való képesség fejlesztésén keresztül egyrészt javítják az ember önismeretét, növelik az önbizalmát, és elmélyítik a felelősségérzetét, másrészt fejlesztik a problémamegoldó képességét. Az ezekhez a tevékenységekhez szükséges alkalmazkodás pedig egyúttal hozzájárul a kapcsolatteremtő és a konfliktuskezelő képesség fejlődéséhez is, illetve rávilágít a megértés és a tolerancia jelentőségére.
+ Visszaesés-megelőzés Részletek »
Az általunk alkalmazott CENAPS modellre épülő visszaesés-megelőzési tréning egy olyan átfogó módszert kínál a felépülőben lévő szenvedélybetegek számára, amelynek segítségével a szerfüggőség felszámolására szolgáló kezelést követően el lehet kerülni, hogy ismét bekövetkezzen az alkohol- vagy drogfogyasztás.
A módszer elemei:
- Strukturált felépülési program kidolgozása
- Káros életviteli szokások kiértékelése
- A visszaesésre figyelmeztető jelek számbavétele
- A visszaesésre utaló problémák kezelésére szolgáló stratégiák megismerése
- Személyre szabott visszaesés-megelőzési tanácsadás
+ Családkezelési program Részletek »
A szenvedélybetegek családjának általában meghatározó szerepe van a szenvedélybetegség kialakulásában, illetve abban, hogy a beteg nem tud leszokni az italról vagy a kábítószerről, következésképpen a szenvedélybetegség az egész család működését érintő stresszforrásként kezelendő.
Nagyon fontosnak tartjuk, hogy a terápia során minden emberi és szakmai segítséget megadjunk klienseink hozzátartozóinak ahhoz, hogy az ő életük is rendeződhessen, így minden esetben arra bátorítjuk őket, hogy lehetőség szerint vállaljanak aktív szerepet szerettük felépülési programjában.
Családkezelési programunk keretében olyan oktató és segítő foglalkozásokat kínálunk a családtagoknak, amelyek egyrészt megismertetik az érintetteket a szenvedélybetegség és a családi viszonyok közötti összefüggésekkel, másrészt praktikus tanácsokkal szolgálnak a szerhasználattal összefüggő családi problémák kezelésére (Hozzátartozói program).